Väčšina vykurovacích systémov vyhrieva vzduch pomocou tzv.  prúdenia, ktoré sa neustále pohybuje a víri prach. V prípade tohto typu vykurovania sú teda konštrukčné prvky bytu alebo domu (napr. steny) vždy chladnejšie ako vzduch v miestnosti, ktorý potom cirkuluje, víri sa prach a na chladnejších častiach stien sa kondenzuje para, čím sa vytvárajú priaznivé podmienky pre vznik plesní. Teplotný rozdiel medzi podlahou a stropom je v takomto prípade cca 7°C. Aj pri vyššej teplote v miestnosti má človek pocit chladu sálajúci zo stien. 

 

EkoTherm používa infračervené žiarenie k nepriamemu, ale účinnejšiemu vykurovaniu priestorov. Pri tradičnom vykurovaní prúdi teplý vzduch hore ku stropu a studený vzduch zostáva nižšie pri podlahe. Vykurovacie telesá so skleným povrchom spájajú high-tech vývoj s moderným dizajnom a predstavujú tak najmodernejší úsporný systém, ktorý dodáva komfortné teplo do celého obytného alebo pracovného priestoru. Súčasné modely sú určené pre inštaláciu na strop, alebo stenu a pracujú s príkonom 230V. Infra panely spoločnosti EkoTherm sú vybavené bezdrôtovým termostatom, ktorý kontroluje teplotu. Unikátny bezdrôtový termostat je naprogramovaný tak, aby neustále monitoroval a prípadne menil elektrickú spotrebu vykurovacieho panelu, a tým šetril spotrebovanú energiu. Jeden termostat môže kontrolovať až desať infrapanelov. Ponúkame cenovo dostupné vykurovanie s nepretržitým kontrolovaním spotrebovanej energie. Náš systém je jednoduchý na inštaláciu, ovládanie a má minimálne požiadavky na priestor. Nie je nutné spaľovať iné palivá ako plyn, naftu alebo drevo – infračervené vykurovanie EkoTherm je ekologické, prenosné a bezúdržbové. EkoTherm ponúka flexibilný dizajn, aby Vaše vykurovanie bolo presne na mieru podľa Vašich predstáv. Na sklený povrch panela môže byť vytlačené fotka, umelecké dielo alebo logo Vašej firmy.

Použitie:

Domácnosti
Vykurovací systém spoločnosti InfraPanel s.r.o. prináša významnú úsporu nákladov na vykurovanie domácnosti. Infrapanely môžu byť inštalované kdekoľvek vo Vašom domove: v obývacej izbe, jedálni, kúpeľni, saune, garáži alebo dielni. Panely môžu byť dokonca inštalované na sadrokartónové priečky vďaka svojej nízkej hmotnosti. Môžete si vybrať z rôznych veľkostí, rovnako tak ako z množstva dizajnov, farieb alebo obrázkov, aby ste dotvorili štýl svojho domova.

Komerčné priestory
Panely spoločnosti InfraPanel s.r.o. dotvára moderný vzhľad kancelárií, obchodov, reštaurácií alebo hotelov. Termostaty sa dajú nastaviť na rôznu dobu kúrenie počas dňa a môžu tak udržiavať nižšiu teplotu počas nočných hodín alebo víkendov.

Priemyselné priestory
Infrapanely môžu byť používané aj v garážach, dielňach, skladoch či výrobných zariadeniach.

Poľnohospodárske priestory
Infrapanely spoločnosti InfraPanel s.r.o. nájdu svoje uplatnenie aj v poľnohospodárskych priestoroch – napríklad pri chove hydiny, v stajniach, stodolách, skleníkoch a iných objektoch.

Inštalácia v kúpeľni
Infrapanely sú označené ako zariadenie IP50, čo znamená, že sa musia dodržiavať určité pravidlá pri inštalácii v kúpeľniach a iných priestoroch so zdrojmi vody. Napríklad pri inštalácii v kúpeľni musí byť panel umiestnený tak, aby jeho spodný okraj bol ďalej než 60cm od umývadla. Toto pravidlo sa uplatňuje, ak chcete inštalovať vykurovací panel namiesto zrkadla nad umývadlo. Podobne, keď chcete ďalší panel v kúpeľni, jeho rám musí byť najmenej 60cm od okraja vane alebo sprchy. Ak si prajete inštalovať panel na strop, musí byť dostatočne vysoký, najmenej 225cm odo dna sprchy alebo vane. Vo všetkých prípadoch sa uistite, že zásuvky vo Vašej kúpeľni majú prúdový chránič na ochranu elektrického vedenia.