Rodinný dom je  riešený ako samostatne stojaci objekt strednej veľkostnej kategórie. Jedná sa o prízemný nepodpivničený rodinný dom.

Základné technické parametre domu:

  • Úžitková plocha: 112 m?
  • Lokalita: užšie okolie Žiliny
  • Obvodové murivo: keramická tehla 300 mm
  • Izolácia: 150 mm polystyrén
  • Deliace priečky: keramická tehla 115 mm
  • Strop: drevené hranoly + 200 mm minerálna izolácia

Krok 1: schôdzka so zákazníkom

Základom pre správne naprojektovanie infrakúrenia je zadanie všetkých potrebných údajov do prepočtového softvéru. Na získanie týchto údajov slúži formulár, do ktorého sa zadávajú všetky potrebné hodnoty a údaje potrebné pre výpočet. Nie je možné naprojektovať kúrenie bez chýbajúcich údajov, čiže je potrebné vyplniť všetky údaje.

Krok 2: Energetický návrh

Výsledkom zadania hodnôt do prepočtového softvéru je tlačivo zadaných údajov, na základe ktorého sa jednotlivým miestnostiam pridelí potrebný počet a veľkosť panelov. V tomto štádiu je znova potrebná konzultácia so zákazníkom, pretože tu sa určuje, či panel bude rámový, bezrámový, čierny, biely…

Krok 3: Energetická bilancia

Po zadaní potrebných typov panelov do jednotlivých miestností dostaneme ”Energetickú bilanciu”, v ktorej je hneď jasné, koľko v objekte spotrebujeme energie na kúrenie. V Energetickej bilancii vidíme predpokladané ročné prevádzkové náklady na kúrenie.

Krok 4: Objednávka

Na základe týchto údajov a po akceptovaní zákazníkom sa pristupuje k podpisu objednávky.

Krok 5: Elektroprojekt

Prvostupňový:

– priestorové rozmiestnenie a orientácie jednotlivých elementov

Druhostupňový:

– doplnenie elektroinštalácie na vykurovanie do stávajúceho projektu stavby

Krok 6: Realizácia

Montáž samotných elementov nie je náročná. Je možné ju vykonať aj svojpomocne (v priloženom návode na montáž sú potrebné inštrukcie)
Prehľad a porovnanie ročných prevádzkových nákladov na kúrenie
Na základe vstupných údajov vypočítané predpokladané ročné prevádzkové náklady vo výške 8.864 kWh / rok. Bezporuchová prevádzka vykurovania v objekte od roku 2007 ukázala, že prevádzkové hodnoty neprekročili predpoklad.